Review: Myles Sanko – Just Being Me
Morgen start Myles Sanko aan zijn Europese tournee in London. Waarna hij onder andere Duitsland, Frankrijk, België, Zwitserland, Oostenrijk en Nederland zal aan doen. Dit ter promotie van zijn nieuwe reeds te verschijnen album “Just Being Me”. De opvolger van het succesvolle Forever Dreaming uit 2014. Het was de plaat waarmee de Britse zanger een echte doorbraak maakte in ons land. Na shows in diverse clubs en concertzalen met als hoogtepunt wel de show in Paradiso Amsterdam.
Het nieuwe album brengt elf heerlijke jazz tracks met de soulvolle stem van Myles aan het front. Sanko omschrijft zijn nieuwste album als een werk over liefde, hoop en politiek.
Optimistisch zoals hij ook is als persoon klinkt hij ook door op de plaat. “Freedom” is een prelude waar de sfeer wordt neergezet maar met de opener en tevens titeltrack hoor je zijn stem voor het eerst. Als een warme gloed komt het neer over je en omhelst je.
“Promises” doesn’t mean a thing maar toch zijn de beloftes die hij doet tot nu toe waargemaakt. De UK Soulster is rising en merkbaar is dat hij op ieder album sterk is. Zo wordt er ruimte gemaakt voor een pianosolo waarmee “This Ain’t Living’ opent. Pas na een ruime minuut komen de andere muzikanten erbij. Het nummer kabbelt als een rustig stromend riviertje door en elke noot lijkt zwevend naar een einddoel te verplaatsen.
Het is inmiddels wat guurder weer geworden buiten maar gelukkig stralen de tracks van Myles met als voorloper “Sunshine”, een ode aan de (ge)liefde. “For You” en “Land of Paradies” vervolgen het album, beide tracks krachtig maar niet opvallend in het geheel. Als is de vertellende wijze van de tweede genoemde wel erg tof, al lijkt het soms wat op Gregory Porter. Door met wederom pianowerk en de prachtstem in “I Belong to You”. Opgebouwd in lagen zorgt het nummer dat het ook na verschillende keren luisteren boeiend en pakkend blijft.
“Forget Me Not” lijkt regelrecht uit en Bond-film ontsnapt te zijn, met de scherpe en rauwe soul/jazz klanken kan dit prima het intro zijn van de volgende 007. Alle instrumenten worden tot volste benut en daardoor krijgt het een stevige body. Als de scherpe weg ebt staat “Missing You” alweer klaar. De nummers volgen elkaar in hoog tempo op en blijven grotendeels onder de vier minuten waardoor het een eenvoudige instap is voor vele. Als afsluiter staat een van de beste tracks op de plaat. “Empty Road” bouwt zichzelf op door een beperkte basis neer te leggen waarna de top muzikanten zich bij Myles en Tom (toetsenist) sluiten. Laag voor laag, langzaamaan krijgt het nummer voor, met backing vocals en Hammond klanken krijgt het een invulling.
Vanaf 28 oktober is “Just Being Me” verkrijgbaar op vinyl, cd en natuurlijk digitaal. Vanaf morgen start de tour maar op 13-11 is hij te zien in Poppodium Grenswerk te Venlo. Andere locaties in Nederland zullen; Haarlem, Amsterdam, Rotterdam, Hilversum, Breda, Tilburg, Arnhem. Den Haag en Zwolle zijn.
No Comment